Powtarzający się sen i “Zagubiony ptak” Jowity Kosiby

Lifestyle. Woman in blue jacket at home

W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę pt. “Zagubiony ptak” autorstwa Jowity Kosiby (https://www.taniaksiazka.pl/zagubiony-ptak-jowita-kosiba-p-1359329.html). Nie znałam wcześniej twórczości tej autorki, nie czytałam jej wcześniejszej książki i tak naprawdę nie wiedziałam do końca, czego mam się spodziewać po tej powieści. Zdecydowałam się jednak zaryzykować i nie żałuję. To naprawdę świetnie napisana książka, z pomysłem i dobrym wykonaniem. Powieść wciągnęła mnie tak bardzo, że przeczytałam ją w ciągu jednego wieczora, co raczej mi się nie zdarza, więc o czymś to musi świadczyć.

Tajemniczy dwór

Główną bohaterką książki jest Klaudia, która jest dwudziestodziewięcioletnią absolwentką sztuk pięknych. Od jakiegoś czasu w jej snach dość często pojawia się stary dwór, dookoła którego znajduje się mroczny ogród. Nie przywiązywała większej wagi do swojego powtarzającego się snu, dopóki pewnego razu nie zobaczyła identycznego dworku na żywo. To był dla niej prawdziwy szok, dlatego postanowiła zbadać jego historię. To, czego dowie się kobieta, na jakie historie i informacje trafi, całkowicie odmieni jej życie. Okaże się, że dotrze do mrocznej prawdy, która będzie dotyczyć życia jej i jej najbliższych. Co odkryje Klaudia? Skąd w jej snach powtarzający się dwór? Czy mroczna historia wpłynie na jej dalsze życie? Nie chcę zdradzać jednak dalszej fabuły powieści, dlatego zachęcam każdego do przeczytania książki i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Co kryje się za snami?

Książka jest niezwykle ciekawa i wciągająca. Na szczególną uwagę zasługuje sam pomysł na fabułę, jaki przyszedł autorce do głowy. Motyw snu bardzo często poruszany jest w książkach, ale tym razem został on ukazany całkiem inaczej. Tym razem sen przeniósł się do życia realnego. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Fabuła w książce jest spójna i logiczna. Akcja powieści toczy się powoli, nieśpiesznie, ale pojawiają się także niespodziewane zwroty akcji, które dają pozytywny oddźwięk dla całości książki. Bohaterowie wykreowani są niezwykle dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Są to barwne postaci, które mają swoje emocje i uczucia. Ich cechy charakteru są różnorodne, ale z pewnością wzbudzają w czytelniku sympatię. Nad całą powieścią natomiast unosi się aura tajemniczości, mroku i zagadkowości. Autorka pisze bardzo lekko i plastycznie, dzięki czemu książkę czyta się przyjemnie i szybko. Jest to idealna powieść na letnie wieczory, która zapewnia przyjemną rozrywkę. Rzadko kiedy zdarza się trafić na tak dobrą książkę. Polecam każdemu zapoznać się z twórczością tej autorki.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com