Powrót kultowej serii dla dzieci

"Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy" to fantastyczna rzecz. Książkę czyta się lekko i z zainteresowaniem. Jest ona także dowodem na to, że nauka nie musi być środkiem nasennym - szczególnie chemia. Dostarcza ona cennych informacji i edukuje. Znaleźć można w niej fakty i dozę przyjemnego humoru

Mikołajek od lat cieszy się statusem serii kultowej i wychowuje kolejne pokolenia dzieci. To stały element współczesnej popkultury, którego postacie przewijają się w kolejnych filmach, serialach czy akcesoriach dedykowanych najmłodszym. Mikołajek. Nowy rok szkolny od TaniaKsiazka to nowe wydanie jednej z historii, za których stworzenie odpowiadają Rene Goscinny oraz Jean-Jacques Sempe. To świetna okazja, aby powrócić do świata lat dziecięcych, ale i do tego, aby zaszczepić zainteresowanie czytelnictwem w naszych pociechach.

Wielkie przygody Mikołajka

Mikołajek. Nowy rok szkolny to opowieść w skład, której wchodzi paręnaście krótkich opowieści z życia małego ucznia o imieniu Mikołajek. Poczynania młodziaka śledzimy z jego perspektywy i z takiej też oglądamy zastany świat. Bohater często zupełnie inaczej – w porównaniu do dorosłych – odbiera to, co go otacza. Takie sytuacje zazwyczaj nacechowane są podejściem humorystycznym, ale i nakłaniają odbiorcę do tego, żeby – choć na chwilę – wyszedł ze swojej bańki informacyjnej, w którą sam się wtłoczył. Fragmenty te świetnie ukazują, że przygody Mikołajka śledzić mogą również osoby dorosłe, które sporo z takiej lektury mogą wyciągnąć.

Co pomysł to kłopoty

Mikołajek znany jest ze swojej nieograniczonej wyobraźni i szalonej kreatywności. Ta, a raczej pomysły, które są jej skutkiem, często pakują go w kłopoty. Bohater książek Goscinnego i Sempe nie ma jednak żadnych złych intencji. Wszystkie jego poczynania są wynikiem empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Niemniej kierunki, jakie wybiera mały chłopiec, są zazwyczaj przez dorosłych niezrozumiane. W wydaniu Mikołajek. Nowy rok szkolny bliżej poznajemy szkolne otoczenie bohatera. Jego przyjaciół, kolegów i koleżanki, nauczycieli, ale też i tych, za którymi nie przepada. Przyjdzie nam zmierzyć się z przedmiotami, w których Mikołajek czuje się dobrze i z tymi, w których nieszczególnie mu się powodzi. Niezmiennie też, prześledzimy kolejne kreatywne poczynania paczki bohatera. Do tej należą między innymi: Rufus, Gotfryda, Kleofas, Alcest czy Joachim. Seria o Mikołajku charakteryzuje się dużym absurdem, który sprawić może sporo radości małym czytelnikom, ale i wywołać uśmiech na twarzach dorosłych odbiorców. Trzeba też przyznać, że twórcy nie poskąpili inteligentnego humoru – ten tryska z praktycznie każdej strony książki. To świetny kawałek literatury współczesnej, dzięki któremu ujrzymy świat widziany i interpretowany przez oczy i umysł dorastającego malca.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com